A MINŐSÉGI OKTATÁSI HÁLÓZAT A MINŐSÉGI OKTATÁS SZERVES RÉSZE
Javában zajlik Csíkszereda általános- és a középiskolái részére az új bútorzat leszállítása egy olyan léptékű fejlesztés részeként, amelyhez hasonlóra korábban még nem volt példa. Az Országos Helyreállítási Terv keretéből 26,72 millió lejt fordítunk a város teljes oktatási hálózatára. Erről számolt ma be sajtótájékoztató keretében Korodi Attila polgármester és Sógor Enikő alpolgármester a Nagy Imre Általános Iskolában.
A beszállító a múlt héten kezdte el a közel 17 ezer bútordarab leszállítását 4,76 millió lej értékben, és január folyamán 13 iskolához jut el 7897 állítható asztal és 8377 állítható szék, 329 katedra és 383 tanári szék, 175 informatika laborba való (kétszemélyes) asztal és 330 ergonomikus szék, valamint 44 tárolószekrény.
„Ez az év az oktatás éve lesz a városháza szempontjából. Ennek kézzel fogható hozadéka, hogy a város általános és középiskolai, valamint az óvodai rendszerében minden diák új padot, széket kap – hangsúlyozta Korodi Attila polgármester. Mint arról beszámolt, közel 450 tanteremet látnak el új bútorzatottal, 436 tanterem pedig digitális eszközökkel bővül, mögötte digitális tananyaggal. 18 természettudományi tantermet és 21 más tantárgyi laboratóriumot szerelnek fel, továbbá új eszközökkel látnak el 18 pszicho-pedagógiai- és 14 sporttermet, illetve négy szakközépiskolai tanműhelyt. A későbbiekben a projekt az óvodák, a Csíkszeredai ISK és a Gyermekek Háza vadonatúj felszerelésekkel való ellátásával folytatódik.
Sógor Enikő alpolgármester szerint ezzel a projekttel történik meg Csíkszeredában az oktatás feltételeinek demokratizálódása, hiszen a város oktatási intézményeibe járó gyermekek mind hasonló körülmények között fognak tudni tanulni, így minden intézménynek hasonló esélye lesz bevonzani a gyermekeket.
A városvezetők arról is beszámoltak, hogy óriási volumenű munka áll mindennek hátterében. A városházi csapat közel egy évet fordított kimondottan csak az intézményvezetőkkel történő egyeztetésekre annak érdekében, hogy igényreszabottan készíthessék elő a fejlesztést, ugyanakkor a pályázat megvalósítása számos közbeszerzési procedúra lebonyolítását és óriási logisztikai munkát igényel.
A projekt a Felsőoktatási, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Végrehajtó Egység (UEFISCDI) ügykezelésében valósul meg az Oktatási Minisztérium nevében, és az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) C15 Oktatás komponense finanszírozza. A projekt kódja: F-PNRR-Dotari-2023-5850.